Saskia
Ma suren armastusest viissada korda õhtu jooksul. - Edith Piaf
Siin saate lugeda meie pere lugusid aastase poja, kolme koera ja kahe kassiga.
Esmaspäev, 08 Veebruar 2016 20:31

Tallinn Winter Cup ´16 ja Aasta Koer 2015

Hinda seda kirjet
(0 hinnangut)

Pikem paus on olnud eelmisest postitusest, kuid nüüd on jälle uudiseid paarilt ürituselt.

Nimelt toimus Saku Suurhallis nädalavahetusel Tallinn Winter Cup 2016 näitus, kus me käisime. Kohtunik oli Venemaalt ja väga range, vähestel läks VÄGA hästi. Nii ka meil. Saime hindeks "väga hea", kuid lootsin "suurepärast", et saada viimane sert. Seekord siis läks sedasi. 

Palju vahvam selle näituselkäigu juures oli see, et umbes nädal enne näitust, jaanuari viimastel päevadel, otsustas Dana, et aitab talvest, nüüd algab kevad ja nüüd tuleb ruttu kõik talvekasukas KORRAGA maha visata. Ehk siis ta nägi nädalakese välja nagu kodutu koer, kellel rippusid igast küljest hallid aluskarvatutikesed ning ka terve elamine oli täis tema karvu. Kaks päeva enne näitust võtsin ette siis suurema kammimise. Dana polnud alguses eriti vaimustuses sellest ja tahtis iga hinna eest kammi või mu kätt natuke esihammastega näkitseda. Vahepeal vajus ta jälle pikali ära ja oli täitsa audis. Kokku kammisin ma sealt terve suure poekilekotitäie pehmet aluskarva, mille säilitan meie sõbra Mare jaoks. Temal on dobermannid ja nemad sellist karva ju ei tooda, et Mare saaks oma kuldsete kätega kududa pehmeid sokke lamba-koeravillast ning õppida viltimist. Kui keegi endale midagi sooja selga-jalga saab sellest villast, siis on mul ainult hea meel! 

Järgmisel õhtul peale tööd ootas ees korralik pesu, et viimne lahtine karv eemaldada ning koer ilusaks ja puhtaks teha. Arvasin küll, et tegin supertööd kammimisega, aga pesuga tuli veel päris palju karva lahti. Pärast oli tore vannituba koristada, et torud umbe ei läheks. :P Peale korralikku duši all nühkimist oli vaja koerake enam-vähem kuivaks ka puhuda, selle töö tegi vana hea koerapuhur. See näeb välja nagu tolmuimeja, aga imemise asemel puhub tugevalt õhku välja. Sellega sai siis ka Dana kasukas üle lastud. Tulemuseks oli see, et toas sadas lund. Või siis karvu. Igatahes Erol, silmad kinni, hoidis Danat ja mina, silmad kinni, vehkisin puhuri otsikuga. Pärast olime ise ka igate pidi karvu täis, suu, silmad, kõrvad, nina. Karvad IGAL pool!!! Õhtu lõpetuseks sai siis terve elutuba tolmuimejaga üle käidud. Vähemalt koer sai puhtaks ja enamvähem karvavabaks. 

Hommikul siis oli näituselesõit. Kohapeal tegin veel Danale kraasiga korraliku ülekammimise, et veel lahtist karva ära saada. Nii kui teda keegi puudutas, siis olid jälle lahtised karvad selja peal. Arrgghh! Auto nägi ka päris karvane muideks välja. Siiamaani näeb. 

Aga nagu mainitud sai, siis seekord meil nii hästi ei läinud, kui varem. Dana polnud ka kuidagi päris tema ise. Jooksis saba lontis ja kuidagi selline tuim oli. Ehk polnud siis meie päev. Saime sel korral vähemalt varakult koju puhkama. Järgmine näitus ootab meid 16. aprillil samuti Saku Suurhallis, sest siis toimub seal Tallinna Võitja 2016. Loodame, et läheb paremini ja saame ikka enne Dana 18kuuseks saamist oma viimase tuti kätte! :)

Piltidel on siis Dana täielikus bikiinivormis.

12694641 1089704527729360 8884527249106707770 o Small

12694748 1089704851062661 5809818305725372755 o Small

Peale näitust järgmisel päeval, ehk pühapäeval, toimus meie Eesti Kesk-Aasia ja Kaukaasia Lambakoerte Tõuühingu korraldatud Aasta Koer 2015 konkurss, kuhu ma ka Dana kandideerima panin. Osalesime siis aasta beebi/kutsika ning juuniori vanuserühmas. Ja meie suureks rõõmuks, sai Dana mõlemas vanuserühmas 1. koha! :) Ja aitäh kallile Nelele, kes käis koosolekul ja meie nänni ka enda juurde vedas, sest mina pidin kahjuks tööl olema ja ise kohale ei jõudnud.

IMG 8816 Small

IMG 8818 Small

Ja muidugi, kui mina üritasin teha kõige pealt testpilti, et välgu asendit katsetada, pidi meie pisike Iissa tulema minu diivanile asetatud testobjektiga tutvust tegema. Ehk ilueedi tahtis hoopis pildile. :) Muideks, paari nädala pärast läheb Iissa steriliseerimisele ning siis kiibitakse ta ära ka ning ta on ainuõiguslikult meie kisssu!!!

IMG 8809 Small

Ja tasub lainel püsida, sest lähipäevil postitan ma uue video, mis sai tegelikult tehtud juba jaanuari alguses enne, kui jõuluturg Raekoja platsis kokku pakiti. Mul polnud lihtsalt varem aparaati, millega seda kokku klopsida, aga nüüd on see valmimas. JA VEEL kõige lõppu panen ühe pildi, millel on näha, mis peale näitust juhtus autoparklas. (Üks tüüp üritas meie autot kaaperdada!!!) Vot nii toredad näitused ongi! :)

12647756 10205627340351967 937931137 n Small

Loetud 2189 korda
Veel selles kategoorias: « Koerasport Sõbrapäev! »

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.