Saskia
Ma suren armastusest viissada korda õhtu jooksul. - Edith Piaf
Siin saate lugeda meie pere lugusid aastase poja, kolme koera ja kahe kassiga.
Kolmapäev, 17 Veebruar 2016 21:10

Kakerdaja raba

Hinda seda kirjet
(0 hinnangut)

Päike! Halleluuja!!!

Lõpuks sain mina ka välja päikest nautima minna. Läksime Leelaga lõunal Kakerdaja rabasse jalutama. Alguses olin veidi kahtlev, kas tasub minna, sest kohale jõudes laudrada tundus väga kahtlane. Vesi ja jää oli peaaegu triiki laudteega ja kohati oli laudtee hoopis jää all. Lisaks olid mul ju Randy ja Dana tandemiga koos kinni. Tandemrihmas nad ei ulatu täiesti üksteise ees-taga käima, vaid jäävad natukene kõrvuti. Aga laudrada on ju nii kitsas ning nemad parajad vasikad. Jussi rajal sai pakasega proovitud seda laudteel käimist, ja see nägi välja nii, et kord rammis üks teise teelt välja, ja siis teine esimese jälle. Vahepeal suudeti ka käia koos laudteel, aga mõlema äärmised käpad käisid tee kõrval. Tol korral oli kõik täiesti jääs õnneks. Täna aga oli ka kohati täiesti paksu jää all kõik, nii et rajalt kõrvale silkavad koerad ei vajunud kuskile.

Igatahes lasime Leela ja Birgeri ette ja üritasin kiirelt välja mõelda, kuidas ma saaks koerad eraldada, sest teist rihma mul kaasas polnud ja tandemis käimine polnud variant. Panin siis Randyle pika rihma külge, see oli mulle ümber kere kinnitatud ning Dana sai ühendatud palja tandemi külge. Ühe tandemi otsa kinnitasin keskmise rõnga külge ning sain käeaasa ning selle pikkus oli täitsa paras, et Dana saaks minu taga käia. Alguses ta üritas ikka must mööda saada aga ainult ürituseks see jäi. Kõigepealt viis tee meid rabajärveni. Vaade üleüldiselt oli täna täiesti hingemattev. Kahjuks olid teed libedad ja pidi jälgima jalaesist kogu aeg, et mitte pikali kukkuda (noh..Leela kukkus...6 korda...) aga me tegime kogu aeg imetluspause, et natuke ümbrust ka kaeda.

IMG 8885 Small

IMG 8893 Small

IMG 8906 Small

IMG 8907 Small

Edasi läks tee vähe kõrgemaks, laiemaks, uuemaks ja kindlamaks. Aga ka libedamaks. See jää laudteel on ikka saatanast. Päike muudkui sulatab lund seal peal ning see märg tee on NII libe!!! Alguses mõtlesime, et teeme võistluse, kumb rohkem kordi seal uisutab ja vääratab, aga noh siis hakkas Leela juba maha pikali viskama end ja enam polnud mõtet lugeda. :D

Koertele oli see kindlasti teistmoodi jalutuskäik. Üldiselt suutsid nad väga hästi teel püsida, vahepeal oli muidugi uitamisi ka. Aga see oli selline natuke distsiplineeriv jalutamine, sest rada oli kitsas ja nad said väga kiirelt aru, et mööda seda peab käima. Kui me raja lõpuni jõudsime, tahtsin Randy suunata tagasi ettepoole "tõmbama" ja Dana enda järel hoida, just nagu tulleski. Noh, vahepeal lihtsalt Dana kasutas võimalust ja kui Randy mujale vaatas, lipsas tast mööda. Igatahes. Lükkasin Randyt vaikselt teelt kõrvale, et ta saaks Danast mööda. Kõrval oli tugev pinnas, sest olime otsaga metsas juba. Randy aga arvas lahendavat asja nii, et tõukas Dana lihtsalt küljega tee pealt ära! Dana polnud ka papist poiss ja enne kui Randy temast täielikult möödus, üritas ta õlaga ikka Randy pepule müksu anda. :D Et jah, sellised naljaninad nad vahel on. Muideks raja lõpus, seal metsa ääres, leidsime ühe üksiku lumememme... Pakkusime talle veidi aega seltskonda ka ikka. 

IMG 8927 Small

Randy ja Birger olid täna kuidagi väga elevil. Nad justkui taas avastasid teineteist ja leidsid juba jalutuskäigu algul "ühise keele". Sõna otseses mõttes. Vahepeal ei saanud neid kõrvuti poseerimagi panna, ilma et nad üksteist musitaks. Kuigi tavaliselt on Birger ka väga Dana-himuline, siis täna oli just Dana see, kes sai rahulikult kahe poisi vahel istutud. 

IMG 8913 Small

Kuna meie minek toimus väga äkki, ei jõudnud me eriti ette valmistada mingit piknikulaadset asja. Isegi pudelit vett ega termosega teed. Alles kohapeal, kui nägime, kui ilus seal tegelikult oli, tundus, et on just puudu väike piknik mõne võiku ja teega. Järgmine kord siis oleme targemad. Kui olime poolel teel tagasi, jõudsime kohta, kus tee all oli kõik vesi. Näitasin koertele, et näe, jooge! Dana siis ronis muidugi jalgupidi vette ja jõi sedasi. Mingil hetkel seisis ka Randy esikoibapidi vees. Mõtlesin et, hmm, rabalaugas ju. See peaks küll puhas vesi olema. Kuna endalgi oli janu pikast jalutuskäigust, viskasin sinna laudteele kükki ja siis Leelaga kahekesi lürpisime ise ka peopesast seda külma ja karget vett, mis väga hästi kosutas.

Homseks küll lubas koledamat ilma, aga loodame, et saab kasvõi kodukandis väikse jalutusringi teha. :)

Kõige lõppu väike humoorikas pilt TÄNASTE piltide seast. Ühe suutis ka Leela oma kaamerasse püüda.

FotorCreated Small

Loetud 2148 korda

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.