Saskia
Ma suren armastusest viissada korda õhtu jooksul. - Edith Piaf
Siin saate lugeda meie pere lugusid aastase poja, kolme koera ja kahe kassiga.
Neljapäev, 03 Märts 2016 09:20

LEIB!

Hinda seda kirjet
(0 hinnangut)

See on ammu teada, et ega see üks õige leivategu kerge pole...

Nii polnud ka mina mingi erand. Esimene kord üritasin kohe olla ambitsioonikas, teha üks kena kuumsuitsupeekoniga leib! Muidugi läks kõik valesti ja leib ei kerkinud nii palju nagu oleks pidanud ning jäi seest täiesti nätske. Koorikuid ma natuke nosisin, aga ega seal muud eriti süüa polnud. Vähemalt koerad olid rõõmsad selle leiva üle. :)

Nii ma siis kutsusin master-leivategija - enda ema - külla, kes tuli juba hakkama pandud juuretisega ning kelle tegemisi ma kõrvalt jälgisin ja assisteerisin. Kergitamine ja küpsetamine jäi küll minu teha, kokku segas asjad tema. Seekord tõmbasin tuure maha ja lisasin natuke peenemaks jahvatatud linaseemneid, päevalilleseemneid ning veidi kõrvitsaseemneid. Lisaks lasin kergelt jahvatusest läbi veidi täistera kolmeviljahelbeid. Minu suureks rõõmuks need kaks pätsikest kerkisid kenasti ning küpsesid väga kauniteks. Õhtul sai siis nuga sisse löödud ja ka maitse oli hea. Eriti killukese või ja paari soolaterakesega. Ka Erolile maitses õnneks. Üksi ma neid ju ära süüa ei jaksaks. Täna juba viin ka natukene leiba külakostiks tuttavatele. 

Igatahes juuretis on mul nüüd külmkapis ja kui leib saab otsa, siis tahan juba uue nädala alguses uuesti ise proovida, kas seekord mul üksi tehes ka õnnestub. Pöidlad pihku ja kõik leiba küpsetama, sest koduleib on parim!!! ;)

Loetud 1696 korda
Veel selles kategoorias: « Mini pavlovad Sünnipäevakook!!! »

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.