Saskia
Ma suren armastusest viissada korda õhtu jooksul. - Edith Piaf
Siin saate lugeda meie pere lugusid aastase poja, kolme koera ja kahe kassiga.
Esmaspäev, 21 Märts 2016 20:58

Sünnipäevakook!!!

Hinda seda kirjet
(0 hinnangut)

Kuigi see tore päev, sünnipäev, on kohe-kohe läbi saamas, tuleb koogipildid ikka üles riputada, et kõigile isu peale ajada. :)

Sel korral sai siis ära katsetatud päris täissuuruses pavlova. Kuna meil on üsna vähe aega olnud alles uus induktsioonpliit koos ahjuga, siis on see veel tiba võõras ning ma ei ole nii peent ahju varem kasutanudki. Seega iga kord midagi uut küpsetades tuleb manuaalist järele vaadata, milliseid sätungeid soovitatakse. Manuaal on muidugi uhke - seletab kuidas küpsetada nii makroone kui ka jänese seljatükki.

Igatahes sai täna valmis mõnusalt pirakas pavlova (lausa nii suur, et ma ei leidnud koogile korralikku alust, vaid lõikasin ühe suuuure pappkasti küljest kena ümara tüki, katsin selle fooliumiga ning saingi korraliku koogialuse), millele lisandus veel törts mahedat vahukoort. Kaunistuseks proovisin esimest korda passioonivilju, mis olid oi, kui mõnusalt hapukad. Lisaks said maasikad natukese šokolaadiga üle niristatud ning mangost lõikasin välja armsad liblikad. Ma ei tea isegi, kust see idee mul tuli. Ühesõnaga sai kaunistustejada väga värske ja mõnus ning see kõik sobis imehästi magusa koogiga. 

Beseest tehtud kookidega on kuidagi see värk, et kuna besee ise on nii õrn ja õhuline, siis seda jõuab süüa päris palju. Eriti, kui pealmine osa saab veidi hapukas. 

Kuna mulle kingiti ka pashavorm, siis saab loodetavasti varsti ka pashapostituse teha, sest näpud kohe sügelevad järele proovima seda imevidinat. :)

Loetud 1418 korda
Veel selles kategoorias: « LEIB! Ülestõusmispüha »

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.