Saskia
Ma suren armastusest viissada korda õhtu jooksul. - Edith Piaf
Siin saate lugeda meie pere lugusid aastase poja, kolme koera ja kahe kassiga.
Laupäev, 09 Aprill 2016 18:51

Palju pilte, natuke juttu. Pole kaua bloginud...

Hinda seda kirjet
(0 hinnangut)

Kaua aega on möödas.

Ma pole nii ammu jõudnud siin millestki kirjutada. Aga nüüd teen pikema blogi tagant järele koos paljude piltidega. 

Esimene põnev uudis on see, et käisin ükspäev meie armsa veterinaari Helena nunnude koertega jooksutrenni tegemas. Nimelt on mul plaanis osaleda 1. mail taaskord Keilas krossijooksul. Kuna mul aga ees vedavaid koeri pole, siis pakkus Helena, et annab mulle jooksmiseks enda vahvad bordercollied Roxy ja Tri - ema ja tütre. Ühed ülimalt vahvad sellid, kes mulle täitsa südamesse pugenud on. Oleksin jooksnud muidu krossi Danaga, aga ta on selline sahkerdaja ja jookseb mul enamus aega kõrval või lõpupoole taga, et ma pean rihma hoidma kogu aeg või teda järgi tirima. Roxy ja Tri igatahes esimeses trennis tundsid end väga mugavalt, ei muretsenud, et oma "emme" hoopis autoga ära sõitis ning jooksid enamasti kogu selle ca 5km ees, nii et rihm oli pingul.

12938145 10206034018398664 6217333131091376576 n Small

Samal õhtupoolikul läksime Leelaga Kaberneeme randa. Hommikul oli meeletu udu. Tol päeval jäid vist ka mingid lennukid Tallinnas maandumata ja lendu tõusmata, sest lihtsalt midagi polnud näha. Vahetult enne meie randaminekut piilus koduaias korraks ka päike ning ilm tundus nii mõnus. Mere ääres oli aga päris jahe ja tuuline ning merel ujus selline veider udu...Tuulega oli silmnähtavalt näha, kuidas see liikus õhus ja "lainetas" merelt maismaale. Kuna see tuul oli nii külm ja niiske, otsustasime enamuse ajast jalutada kohe kalda juures metsateel, nii, et vahepeal oli meri täitsa näha ja siis jälle veidi vähem. Puud püüdsid suurema tuule kinni ja seal oli väga tore kulgeda. Dana ja Iti lippasid lahtiselt meil. Iti sai ka uue hüüdnime - okas, sest ta oli nii ühte värvi nende kuivanud ja mahakukkunud männiokastega. Lasime ka Randyl natuke päkka sirutada mere ääres, kus nad Danaga siis jooksid vees kaugele kaugele ja vaatasid läbi udu...ei tea kuhu...otsisid horisonti. Kõndisime pikalt pikalt paralleelselt kaldaga ning jõudsime otsaga veidi võsastunud lepametsa. Randy ja Dana tundsid seal mõlemad mingeid imelikke lõhnu ja käitusid väga veidralt. Ausaltöeldes oli see metsaosa veidi kõhedusttekitav ka, eriti veel koerte sellise käitumise juures. Dana läks justkui otsima seda lõhna ning püüdsime ta kinni ja Leela jalutas temaga edasi. Ühel hetkel kadus nagu teeots ära ja Randy keerutas end ümber mingi peenikese puuvõsu. Hakkasin just tema juurde minema, et rihm korraks lahti võtta, et see keerd kätte saada, sest ta polnud nõus tuldud teed mööda tagasi tulema. Jõudes temani, vilksas eemal võsas üks eriti jäme ja rasvane jänks. Randy muidugi nägi teda ja arvas, et peab teda taga ajama minema. Õnneks, olles minuga küll ühenduses, ta mind pikali ei tõmmanud, küll aga ei saa sama väita selle võsukese kohta, kelle ümber oli Randy rihm mässitud... Selle puukese tõmbas poiss kenasti maa seest välja. Kui jäneseahastus hakkas lahtuma, sain korraks rihma lahti võtta ja eemaldada selle puu. Aga kuna koerad siiski olid veidi sapsus, pöörasime otsa ümber ja läksime tagasi. Kokku marssisime ca 2 tundi seal metsa all. 

IMG 0626 Small

IMG 0629 Small

IMG 0636 Small

IMG 0643 Small

IMG 0649 Small

IMG 0656 Small

IMG 0669 Small

IMG 0674 Small

IMG 0681 Small

IMG 0689 Small

3. aprillil me käisime Leela ja Railiga taaskord virmalisi jahtimas. LEIDSIME!!! Alguses kükitasime Rebalas taaskord. Seal, kus esimenegi kord saime nad pildile. Siis aga sõitsime Neeme randa. Sel korral oli suur rõõm, sest nägime lisaks rohelistele virmalistele ka roosakas-lillakaid! Show oli väga ilus ja mere ääres oli lisaks meile veel teisigi fotograafe, kes siin-seal ringi luusisid. :)

IMG 0762shop Small

IMG 0764 Small

IMG 0769 Small

IMG 0829 Small

Järgmisel päeval käisime Leela uue sõbraga teiselpool Neeme rannas päikest nautimas ja sõprussidemeid loomas. Nimelt leidis tee Leelani üks vahva karvane poisiklutt - Saksa lambakoer Äike! Äike on alles tita ja üks väga lahe tüübike. Kuna ta oli alles värskelt Leela juurde tee leidnud, oli ta sel korral tagasihoidlik ja hoidis pigem Leela kaitsva tiiva alla.  Minu koerad ei teinud eriti välja temast. Isegi Randy ei osanud seisu- ega istekohta võtta, kas olla sõbralik või kuri.  Ta oli täitsa ükskõikne. :) Kuna unustasin taaskord oma kaamera natuke valele režiimile peale virmaliste pildistamist, tulid osad pildid sinakad, aga pole vast hullu.

IMG 0880 Small

IMG 0905 Small

IMG 0971 Small

5. aprillil oli ka toredaid uudiseid meie naabermajast, kus landseeriprovva Sophie tõi ilmale 9 väga oodatud ja armsat kutsikat. Mul avanes võimalus viibida kõigi nende pisikeste ilmaimede sünni juures ning kolm neist sellesse maailma vastu võtta. Sophie oli tubli ning kõik asjaosalised kosuvad ning puhkavad kenasti. 

IMG 1444 Small

Loetud 1727 korda

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.