Saskia
Ma suren armastusest viissada korda õhtu jooksul. - Edith Piaf
Siin saate lugeda meie pere lugusid aastase poja, kolme koera ja kahe kassiga.
Teisipäev, 20 Juuni 2017 19:38

(P)Äikeseline rannapäev!

Hinda seda kirjet
(0 hinnangut)

I'm ba-ack!

Ütleme nii, et beebi röövib palju mu ajast ja ütleme nii, et ka koertel pole just palju "fun"-i olnud viimase paari kuu jooksul. Aga suvi on käes ja Hansu on väga asjalik poiss, seega loodame, et saame rohkem koertega ka liikvele. :)

Käisin siis mina Danaga pühapäeva hommikul mere ääres. (Danal oli vahepeal ebatiinus. Tal oli pea laiali otsas, ei söönud, otsis pesakohti, võttis meie värskelt võetud kanad [Jah, me võtsime endale 3 kana!] omale kutsikateks ning andis pea igapäevaselt vaesele Randyle ketuka, kui see julges kasvõi kulmukarva kanade poole suunata. Mõtlesin, et kuna neiu on nüüd rahunenud, las jookseb ja tuulutab end veidi...) Noh, Hans oli muidugi ka kaasas. Ta on ju nagu minu viies jäse. Läksime Kaberneeme. Seal oli päris jupi jagu inimesi liikumas, mõni isegi telkis ja lõkked tossasid. Eemaldusime siis veidi "tsivilisatsioonist" ja Danake sai ka veits joosta. Aga ega ta väga ringi hullata ei tahtnudki sest üksi on ju...igav. Kuna ma olin ennast ja Hansu pilvist ilma aknast nähes ilmselgelt liiga soojalt riidesse pannud ja nagu sellest oleks vähe olnud, oli ta kõhukotiga mu rinnal ja kütsime teineteist veel lisaks ning kummagi riideid ma vähemaks võtta ei saanud, siis mõtlesin et okei, aitab tänaseks, Dana nagunii väga vaimustuses sellest üritusest pole, ja mina ka mitte. Hakkasime mere äärest läbi männimetsa auto poole jalutama. Nägin siis läbi puude kaht inimest Saksa lambakoeraga mere äärde minemas. Dana märkas ka koera ja tema sees läks justkui tuli põlema, keegi vajutas ON nuppu ta kõrva taga. Loomulikult tahtis ta kangesti minna mängima. Selle blogipostituse avapilt on ka tehtud sealsamas metsas mustikate vahel, Dana väga tähelepanelikult piidlemas sinna suunda, kuhu see kamp läks. Läksime siis tagasi liivale, lootsin, et ehk on sõbralik koer ja sõbralikud omanikud ning lubavad koertel veidi mängida, aga nad olid juba üsna kaugele kõndinud. Sakslane murdis laineid ja Dana vaatas igatseval pilgul neile tagant järele, merevesi varba vahel loksumas. Mis siis ikka, hakkasime tagasi jalutama läbi liiva. Üsna auto lähedal oli veel üks kuts, tundus üsna noorepoolne. Omanikud tundusid olevat vene rahvusest ja nii kui nad meid lähenemas nägid, pani üks omanikest koera ruttu rihma. Sain aru, et kas siis koer ei fänna teisi loomi või nad lihtsalt kartsid, et Dana on murdja, sest ta oli mul terve tagasitee ka rihmastatud. Dana jälle põlevate silmadega piidles seda koera, aga paha omanik tiris ta treppipidi üles ja toppis autosse.

Tagasiteel pidas politsei mind kinni. Ei, ma ei ületanud kiirust ega teinud muud pättust. Lihtsalt nädalavahetuse lõppedes on põnev teha ju "kõik puhuvad" üritusi. Nii sain ma siis ESIMEST (!!!) korda elus politseile puhuda. Minu ees oli juba paar autot ning samuti ka vastassuunas. Kuna tegu oli 50 alaga, siis oli sõidukiirus niigi suhteliselt väike. Hakkasin siis hoogu aina maha pidurdama ja automaatselt, nähes et tegu on kõikpuhuvadkontrolliga ja rida politseisid seisis teel, mõtlesin ma, et jessas, ma loodan et ma eile nii palju alkoholi ei tarbinud, et mingeid jääknähtusi oleks... MIDA?! Mis asja mu aju välja mõtleb? Jeerum küll, ma imetan ju kolmepoolekuust last! Ma pole alkoholi üle aasta puutunudki! Onu politseile akent lahti tehes kerisin peas veel mõtet, et "act cool, act cool"! Ja peale puhumist edasi sõites ohkasin, et uhhh, vedas! No mida asja!? Tegelikult on vist asi selles, et, vähemalt minu puhul, politseid nähes mõtlen ma kohe, et nii, kas kõik on jonksus, ega ma alkoholi tarbinud pole, kas turvavöö on ikka peal ning jalg puudutab automaatselt õrnalt piduripedaali.. no nii igaks juhuks, eksole. Eks mind tabaski siis selline kerge paanika, kas kõik on ikka ok. Irvitasin pool teed enda ja oma totu aju üle. Me koos oleme ikka võitmatud!

Saabus aga uus nädal ja esmaspäeva õhtupoole saime Leela ja Äikese nõusse minna uuesti mere äärde. Kuna neil olid möödunud nädalavahetusel võistlused selja taga, kulus ilmselt mõlemale väike stressivaba jalutamine ja adrunuusutamine marjaks ära. Läksime taas Kaberneeme, kuid sel korral oma "vanasse heasse" kohta. Hansu hängis jälle kõhukotis ja vaatas pikalt merd enne kui Unemati tuli. Danast oli näha, kui rõõmus ta oli, et sai Äikesega lõpuks joosta läbi lainete ja ta rallis ikka täie mõnuga. Eks ta oleks kindlasti tahtnud ka Randyga joosta, aga paraku ma üksi lapsega (ilma Erolita) ei julge kahte suurt koera kaasa võtta eriti nüüd suvel, kui rohkem rahvast ja koeri on liikvel. Danaga on lihtsalt kergem. (Aga Randy sai kodus mämmi ja kõrva tagant sügamist!) Tegelikult oleks Danal ilmselt täiesti suva, kellega möllata, peaasi, et keegi on! Nii need noored siis meres lippasid, Äike palli järgi ja Dana Äikese järgi.

 MG 5165 Small

 MG 5169 Small

 MG 5175 Small

 MG 5184 Small

 MG 5191 Small

 MG 5214 Small

 MG 5224 Small

 MG 5243 Small

 MG 5254 Small

Ja veel...keegi kaotas vist oma puujala randa ära... Mereröövel?

 MG 5300 Small

Ja muideks, see oli juba Hans Lucase kolmas rannaskäik 3,5 kuu jooksul. Eelmisel korral käisime 12. mail rannas ühe suure-suure bandega. Siis oli Hansu alles 2 kuud ja 10 päeva noor, tudus kõhukotis mul, karukombes ja teki sees! :)

Lisan ka mõned pildid, mille autoriks naabrinaine Ingrid. Meie kaamera akud otsustasid randa jõudes tühjaks tõmbuda...nojah. Igatahes tol korral oli rannaseltskond korralik - inimestest mina, Hans, Erol, Ingrid, Leela ja Raili ning koertest Cavalier Iti, keskad Dana ja Randy, dobermannid Kaiser ja Birger, landseer Sophie ning Sakslane Äike. (Ühispildilt on Kaiser-poiss puudu.) Väga kirju kamp oli, ausalt! Silme ees võttis korralikult virvendama. Aga vahva oli! :)

18359478 1895665944052314 2973058919209249217 o Small

18402169 1895665964052312 8872146457289074008 o Small

18489762 1895665900718985 3615855482161173976 o Small

Loetud 2044 korda
Veel selles kategoorias: « Mäkkejooks

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.