Saskia
Ma suren armastusest viissada korda õhtu jooksul. - Edith Piaf
Siin saate lugeda meie pere lugusid aastase poja, kolme koera ja kahe kassiga.
Kolmapäev, 07 Märts 2018 18:04

Viirusejärgne teisipäev

Kirjutas
Hinda seda kirjet
(0 hinnangut)

Esmaspäeval olime siin kõik rajalt maas.

Ilmselt saime perekonnaga mingi kurja viiruse enda pihta ning esmaspäev oli ikka päris jube päev. Hans tundus päeval suht okei olevat, see-eest minul oli palavik, kogu nahk mu kehal oli valus ja õudne väsimus oli kallal. Vedelesin palju pikali, midagi süüa ei tahtnud ei mina ega Hans. Õnneks põnn oli tubli ja mängis palju üksinda, vahepeal viskasin põrandale ta kõrvale pikali ja vedelesin seal edasi, sest mitte midagi lihtsalt teha ei jaksanud. Naabrimutt kutsus mu jalutama koeraga veel õhtul. Mõtlesin, et ehk teeb iivelduse ja enesetunde veidi paremaks. Ütleme nii, et värske jahe õhk just paha ei teinud.

Kodus tagasi olles sai Hansule õhtupuder tehtud, millega järjekordselt Iti maiustada sai. Sain talle sisse vaid paar ampsu. Andsin lisaks veel veidi banaani, et lapse kõhukeses midagigigi oleks enne ööund. Kui pidžaama selga sai, tahtsin veel tavapäraselt veidi rinda anda, aga poiss keeras nina püsti ja nohises vaid vaikselt. Mõtlesin, et okei, ehk ei taha siis üldse ja mis ma ikka topin. Proovisin igaks juhuks teist veel ka, kuid selle peale keerati samuti pea ära...

Ja siis tuli seesamunegi, mis pühapäeval autos.

Hüüdsin Eroli appi, Hansu haarasin ruttu püsti ja põranda kohale, et voodit natukenegi säästa. Tundub, et hakkas parem. Jõi veidi vett ja uinus kiirelt.

Teisipäeval ärkasin mina igatahes uue inimesena, süüa veel väga hoogsalt ei julgenud. Pudrust Hans keeldus, seega jagasin temaga enda puuviljasalatit. Mängisime-toimetasime nagu tavaliselt, kuid peab ütlema, et kuidagi peale oma sünnipäeva on ta olnud palju virilam kui muidu. Ta on terve oma esimese eluaasta olnud väga tubli, hästi vaikne, ei jorisenud, lõbus ja oskas palju üksi mängida, kui ma näiteks koristama või süüa tegema pidin. Nüüd aga käib üks virin ja jorin päev otsa, aina tuleb mind kallistama ja ronib sülle, siis poriseb edasi, läheb maha ja nutab veel veidi, sest ta ei saa süles olla... Loodame, et see faas möödub kiirelt. Igatahes peale Eroli lõunalkäiku otsustasin, et läheme Hansuga õue. Kelgutame mänguväljakule ja hingame veidi värsket õhku. Mul polnud muidugi väga usku sellesse minekusse, sest viimane kord ta viskles ja jauras ka seal. Aga noh, vähemalt saab natuke aega veedetud enne lõunaund. Panime riidesse ja läksime.

Päike paistis ja päris soe oli! Katsetasin sel korral ka Hansu Stonzide sees lambavillaga sisetaldu, sest selle lapsega oleks justkui lõputu külmade jalgade võitlus. Ükskõik mida, mis järjekorras, mis materjalist, mitu kihti ja mis kombinatsioonis ma talle erinevaid asju sinna varba otsa laon. Ilmselt tegelikult sel korral aitas lihtsalt vähe soojem ilm, aga jalad olid ainult tsipake jahedad. Võrreldes tavapäraste jääpurikatega. Igatahes. Hans vaatas esialgu mänguväljakut üsna skeptiliselt. Aga tundub, et talle täitsa meeldis seal tatsata seekord. Üritas palju ka ise kõndida, aga ütleme nii, et saapad+kombe on ikka megasuur takistus talle veel. Üsna siledal lumel sai ikka mõned sammud tehtud ja siis oli käpukil maas jälle. 

IMG 5714 Small

IMG 5718 Small

Ohh, oleks vaid keegi kiige teises otsas...

Seekord meeldis talle millegi pärast hullult minna üles "trepist" sinna liumäe tippu. Trepp on muidugi lumine ja suhteliselt sile, nii et minulgi koos lapse abistamisega on tükk tegu, et seal püsti püsida. Hans igatahes üritas sealt tükk aega üles kõndida käsipuust kinni hoides. Päris naljakas oli vaadata, kuidas ta seal oma pool minutit susis ja siis järsku kiljatas. Keegi ju ei aidanud! Pildistamise ja filmimise asemel siis läksin ja aitasin ta üles sealt ja siis sõitsime koos liumäest alla. Pärast ta üritas ka mööda liumäge üles ronida...

IMG 5723 Small

IMG 5722 Small

Igatahes oli sel korral meil päris lõbus seal isegi. Ootan juba kevadet, et lumi sulaks ja soojem oleks ning et saaks Hansuga lihtsalt jalutada mänguväljakule mängima. Muidugi kevadel on Erolil plaanis poisile liivakast ka teha, aga hetkel ta pole suuteline veel eriti ise seal toimetama ilma abita.

Koju jõudes tuli Hansul ka kohe korralik lõunauni. Näha oli, et väike käik õue väsitas korralikult. 

Loetud 1191 korda

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.