Saskia
Ma suren armastusest viissada korda õhtu jooksul. - Edith Piaf
Siin saate lugeda meie pere lugusid aastase poja, kolme koera ja kahe kassiga.
Pühapäev, 11 Märts 2018 14:36

Hans 1!

Kirjutas
Hinda seda kirjet
(0 hinnangut)

Alles oli see päev, kui Hans sündis.

Nüüd on ta juba üheaastane!

Saime tänasega siis sünnipäevapidustustele joone alla tõmmata. Pidasime eelmisel nädalavahetusel mu ema juures pereringis sünnipäeva ning täna kutsusime sõpru oma lastega külla, et lapsed saaksid vahelduseks natuke omasuguseid näha ja nendega mängida.

Me ise Eroliga otsustasime, et teeme Hansule esimeseks sünnipäevaks kingitused ise. Õigemini Erol ütles, et teeb ise kingi ja ega ma ei saanud siis kehvem ju olla! Eroli plaan oli valmis teha kiikhobune ning minu unistus oli, et lapsel oleks tipitelk, kuhu sisse on tore peitu minna ja mängida.

 MG 2009 Small

Hansule mõlemad väga meeldivad. Kiikhobusele ta hästi veel ise peale ja maha ronida ei oska, aga saab aru küll, kuidas seda teha. Hobule sai istme peale graveeritud ka Hansu nimi ja number 1. Telgis meeldib talle ka väga pikutada ja patju kallistada - tegin sinna paar padjakest sisse, et oleks eriti mõnus ja hubane pesa. Telk on peaaegu üleni ka valgest kangast ja kui uksed on ees kinni, ei ole sees pime. Nii on seal tore tal varsti mängida või raamatuid vaadata.

Üks kingitus, mida ma Hansu vanaisalt palusin, oli mälestustelaegas. Kuna ma tellisin Hansule sündides sünnitunnistuse kaaned Paberisahinatest ja sealsed mälestustelaekad olid nii ilusad, tahtsin ma kena komplekti neist kahest. Seega sai kokku lepitud, et mina tellin sellise nagu tahan ja nemad siis kingivad Hansule selle. Ega tegelikult ma palju kirjeldusi tegijale ei andnudki, lihtsalt, et tahan samasugust nagu kaaned olid ja ülejäänu jäägu üllatuseks. Aga milleks see laegas siis vajalik või kasulik on? Vähe sellest, et nad on minu arvates väga ilusad ja sobivad vabalt lapse tuppa sisustuselemendiks, on mul plaan sinna koguda ka igasuguseid Hansu elutee tähtsaid mälestusi ja asju. Näiteks hetkel on sinna sisse pistetud üks pisike pidžaama, millega Hans haiglast koju sai toodud. Siis on seal papud, mida pildistasime koertega, et teha beebiootuse uudise pilt. Lisaks on kõik Hansu ootusajaga seotud asjad - rasedakaart, ultrahelipildid, KTG paberid. Veel on seal Hansu esimese Soomes tädil külaskäigu tõestuseks laevapiletid ning kui talle uue ID-kaardi ükskord teeme, siis tema esimene beebipildiga dokument läheb ka sinna. Ühesõnaga kõik sellised vahvad mälestusesemed, mida tal suuremana oleks tore vaadata ja mõni asi, mida meenutada.

IMG 5781 Small

IMG 5779 Small

IMG 5780 Small

Minu suureks ja positiivseks üllatuseks on see ikka väga suur. Sünnitunnistuse kaaned mahtusid ka sinna sisse ja mõõtudelt jäi ruumi ülegi. Tagumisel küljel oli vanaisa Priidu poolt veel väike "personal touch" ka, aga see jääb Hansule lugeda. :)

Meie esimesel peol kinkisid mu vend koos perega Hansule väikse ümbriku, sest eks see ju ole, et emme-issi teavad, mida vaja on. On see siis mänguasi, riided, mähkmed või miskit muud. Kuna mul aga oli tükk aega kripeldanud mõte muretseda Hansule suur motoorikakeskus, sest külas me nägime sellist ja põnnile väga meeldis selle kallal toimetada, siis teadsin ma kohe, et motoorikakeskus meile koju tuleb. See on selline tore asi, et laps saab pikalt selle kallal nokitseda. Tegu on siis suure kuubikuga, mille igal küljel on erinev arendav tegevus lapsele ning kõige peal saab mööda traati näpuga taga ajada neid puidust jubinaid. Üks külg on must tahvel, kuhu saab kriitidega kirjutada - see jääb natuke hilisemaks tegevuseks. Teisel küljel suur kell, mille seiereid saab liigutada ja selle abil kella õppida - ka veidi hilisem. Kolmas ja neljas külg on pildil näha. Neid hammasrattaid meeldib Hansule kõige enam seal keerutada. Ja muidugi pealmine osa on ka üks ta lemmikuid.

IMG 5782 Small

Siis saabus meie koju üks armas komplekt legosid. Hansu esimesed! Lego Duplo.Ta veel hästi neid kokku panna ei oska, aga kiisu-kutsu-tibuga meeldib ringi jalutada küll. Minu meelest on need väga nunnud! Kindlasti täiendame Duplo ridasid, kui Hans veidi suuremaks saab ja oskab ehitada nendega midagi.

IMG 5788 Small

Hans käib tihti prügikastikaanel kodus kätega trummeldamas. Nüüd sai ta aga kingituseks veel väikese ksülofoni. Issil on kodus kitarr ka - saame bändi teha! Ksülofonil on nööriga pulk küljes ja Hans juba korraks ärritus, sest ta tahtis seda pulka ära võtta ja minema minna, aga see kuramuse kobakas tuli aina kaasa! Pillil on rattad ka all, seega saab nöörist tirides seda järele vedada. Väga lahe asi mu meelest! Jääme siis kontserti ootama!

IMG 5784 Small

Üks Hansu lemmik asi on pall, eriti Oball. Meil on kodus üks Oball ja vanaema juures veel ka üks. Teine hiljutine lemmik asi on tal autod. Eeskujulikult puristab ta ka autohäält teha, kui mööda voodit autoga kiiremaid ringe teeb. Aga mis saab veel parem olla, kui Oball ja auto koos?! Mitte miski, ma ütlen teile!

IMG 5783 Small

Autoga komplektis on veel sobivas värvitoonis näpuvärv, mida me kindlasti varsti ka katsetame.

Üks veidi retro ja üliäge kink oli Hansul veel, mille ta külas käies sai. Selleks on vana hea vurr! Nii lahe - selline korralik metallist, nagu vanasti oli. Esimene kord, kui keerutasime seda, siis kuulsin imelikku undamist. Mõtlesin, et kust see tuleb. Veidi hiljem sain aru, et see vurr justkui undaks - nagu rongipasun. Ja siis vaatasime ,et vurri peal on rongipilt ka! Selge! Nii kift asi. Me Eroliga ise keerutame seda tihti ja Hans saab ka aru kuidas see käib, ikka vajutab peale aeg-ajalt.

IMG 5789 Small

IMG 5652 Small

Lõpuks minu KÕIGE lemmikum mänguasi, mis Hansul nüüdsest on. Hape puidust klotsid. Neid on pakendis lausa 50 tükki - pikki, lühikesi, jämedaid, ümmargusi, kandilisi, kaarjaid. Nendest saab mustmiljon erinevat toredat ehitist valmis meisterdada. Lisaks kõigele on pakendis kaasas riidest kotike, kuhu sisse need klotsid peale mängimist hoiule panna saab. Ma just mõtlesingi, et pean otsima või tegema mingi koti neile, muidu vedelevad laiali igal pool. Aga asjale oli väga praktiline lahendus! Esimesel mängimisel selgus, et mõned klotsid on natuke kõverad ja Erol ütleb, et ilmselt on nad tehtud märjast puidust, aga ma usun, et 50 klotsiga, isegi kui mõni veidi kiipakas on, saab ikka igasuguseid asju ehitada. Seega, ikka on lemmik!

IMG 5786 Small

IMG 5787 Small

Igal juhul meeldis mulle väga kõiki meie sõpru ja toredaid beebisid näha ja ma loodan, et neile ka meeldis natuke siin mängida.

Uhh... Hans on üheaastane...

IMG 5777 Small

Loetud 1441 korda Viimati muudetud Pühapäev, 11 Märts 2018 17:10
Veel selles kategoorias: « Meie esimene WSWC. Beebid said kokku. »

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.