Saskia
Ma suren armastusest viissada korda õhtu jooksul. - Edith Piaf
Siin saate lugeda meie pere lugusid aastase poja, kolme koera ja kahe kassiga.
Pühapäev, 18 Märts 2018 18:49

Beebid said kokku.

Kirjutas
Hinda seda kirjet
(1 Hinda)

Tegelikult... Kui keegi näeb kuskil beebisid, siis andke mulle ka teada, sest mina pole enam ammu ühtegi beebit näinud!

Küll on meil aga veebruaribeebide grupp Facebookis, kus siis kord kuus +/-10 last saavad kokku, et suhelda, mängida ja et emmed saaksid natuke lobiseda ja miskit head loba kõrvale näksida. Meie kokkutulekud on algusest peale toimunud Pärnamäe keskuses asuvas Miniland mängutoas. Sattusime sinna ühe korra ja kõigile nii meeldis, et olemegi püsikundedeks jäänud. 

Alguses oli seal päris mõnus ja lihtne lastega. Panime oma meritähekesed põrandale ja ise istusime laua ümber seal kõrval või lastega põrandal. Keegi kuskile ei põgenenud ja silma ei pidanud kellelgi peal hoidma. Esimene kokkutulek oli meil siis juulis.

 MG 6003 Small

 MG 6141 Small

Nüüd, 8 kuud hiljem, on olukord täielikult muutunud. Kõikidel lastel on sisuliselt jalad all. Kedagi ei rahulda väikeses lasteaedikus mängimine mingite titemänguasjadega. Ja keegi ei viitsi seal emme jala küljes rippuda, kui mängutoas on ju nii palju avastamist. Suurte laste mängud ja suured lapsed ise ka. Kirusime just koogiga maiustades ja lapsi kusagil silmata üritades, et oli ikka lihtne alguses. Nüüd ei saa hetkeks ka pead pöörata, kui lapsed jooksujalu kuskile läinud on. Kes oli otsaga pallimeres, kes ATV otsa ronimas. Täitsa jube ikka, kui kiired need pisikesed inimesed on. Hansule viimasel ajal ikka väga meeldib kõndida ja kuna ta oskab ka kükki end ajada ja püsti tõusta, nii et tuge enam vaja polegi, siis isegi, kui ta potsatab maha, tõuseb kohe püsti ja jookseb edasi. Teab juba, et kõndida on väga lahe ja et kõndides saab ka kiiremini edasi! Väga sürr on ikka vaadata teda kõndimas. No alles ta oli ju pisike meritäheke, kes kuskile suunas ei liikunud! Nüüd tatsab see 75cm inimest lihtsalt omal jalal ringi... MIDA?!

 MG 2073 Small

 MG 2093 Small

 MG 2159 Small

 MG 2167 Small

 MG 2174 Small

Meie beebigrupp on ikka väga äge! Oleme kõik juba mõnusalt sõbrunenud ja lapsed on ka sõpru leidnud. Alati saab grupist tuge otsida või küsimustele vastuseid, sest kõik lapsed on sama vanad ja üldiselt probleemid ja ealised iseärasused sarnased.

Üks tubli ja tragi ema tegi meie kokkutulekule lausa sellise tordi kõikide kohalolijate laste nimedega:

 MG 2109 2 Small

Ahjaa, lõppu veel teemaväline asi - käisin peale Hansu sündi esimest korda virmalisi püüdmas. Viimati käisin vist rasedana, kui Erol minuga kaasa tuli ja Neemel rannas kükitasime. Reede õhtul hakkas aina virmaliste alerte meili peale tulema ja suundsin virmalise Facebooki gruppi, kus oli ka juba teemakohane postitus tehtud. Kahtlesin pikalt, kas minna või mitte. Kedagi ma endaga kaasa ka kaubelda ei suutnud. Mina olen ju see teada-tuntud pimeduse kartja ja üksi väga kuskil käia ei meeldi pimedas. Kuna ma meeletult seiklushimulisena end ei tundnud, otsustasin kodu lähedale sõita ja veidi kuskil hängida ja vaadata, kas toimub miskit või ei. Olin kuskil põllul suure tee ääres. Tuul oli meeletult tugev ja külm. Ma ei saanud isegi statiivi lõplikult kokku pandud, sest sõrmed olid nii jääs, et ei suutnud normaalselt funktsioneerida. Kuna ma pikalt seal üksi passida ei viitsinud, siis õnnestus mul pildile saada vaid õrnroheline virmaliste kaar. Veidi aega enne ja pärast minu väljasviibimist toimus ka natuke rohkemat kui "lihtsalt kaar", aga eks see virmaliste püüdmine ongi selline ehku peale asi. Kunagi ei tea, kas reaalselt midagi näha ka on. Teinekord vaatad tabeleid - pole nagu miskit, aga taevas on pidu, missugune! Või ka vastupidi.

 MG 2266 Small

Loetud 1164 korda Viimati muudetud Pühapäev, 18 Märts 2018 20:44
Veel selles kategoorias: « Hans 1! Issi salahobi. »

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.