Saskia
Ma suren armastusest viissada korda õhtu jooksul. - Edith Piaf
Siin saate lugeda meie pere lugusid aastase poja, kolme koera ja kahe kassiga.
Laupäev, 19 Mai 2018 16:57

Innovatiivne lapsepõlv

Kirjutas
Hinda seda kirjet
(0 hinnangut)

Usun, et nii mõnelgi tekib teinekord kõike laste jaoks väljamõeldut vaadates küsimus, et kuidas meie vanemad, rääkimata päris koopainimestest, küll lapsi kasvatasid. Ja veel edukalt!?

 

Ometigi on mõned asjad esmapilgul eluks vajalikud või selgub kasutuse käigus, et ilma selleta küll elu Maal ei eksisteeri.

Olen päris tihti juhtunud blogipostitustele või Youtube'i videotele, kus emad räägivad ja näitavad asju, mis on näiteks vastsündinu või paariaastasega "must have" asjad, ehk ilma milleta on elu palju keerulisem. Samapalju leidub videosid, kus emad näitavad asju, mis nad on kokku ostnud suure hurraaga, aga neid pole absoluutselt vaja läinud. Ma ise pole nende järgi just talitanud, sest püüan olla võrdlemisi realist igasugu asjade ostmisel ja mitte osta ebavajalikku. Küll aga olen nii mõnegi video järgi niiöelda "täppi pannud", ehk siis vajalik on olemas ja mittevajalikku pole. Võit!

Viimasel ajal on mul hästi tihti silma jäänud sellised silikoonist söögialused/söögikausid, mida on väga mugav lapse söögitooli kandikule või suurele toidulauale panna. See ei libise sealt ära, laps saab ise süüa ja pole ohtu, et ta ühel hetkel kogu sisu kuskile suunas kummutab. Kuna tegu on võrdlemisi kallite (ca 20€) kaussidega, ei raatsinud ma kohe osta sellist. Nillisin ja piilusin neid alatasa, lõpuks otsisin Facebooki lasteasjade gruppidest, et kas keegi müüb neid kasutatuna. Pigem leidus seal uusi/vähekasutatud kausse, mis maksid sisuliselt uue hinda. Neid ma ka ei raatsinud osta. Siis leidsin Aliexpressist nii umbes 5 euroga neidsamu kausse. Tellisin ära. Tegu on täitsa vahvate alustega, kus on mitu sektsiooni erinevatele toitudele. Näiteks panin hansule kõige suuremasse vahesse pastat/kartulit/köögivilja, ühte väiksemasse näiteks kurki-tomatit või midagi sellist värsket, ja teise väiksemasse siis banaaniviile ja pirnikange. Need söödi muidugi alati esimesena ära. Küll aga ei püsinud see hiinakas kandikul väga hästi ja mingil hetkel Hans ainult loopis toitu maha, seega ma ei panustanud erilistele kunstiteostele sellel söögialusel ja poetasin lihtsalt kandikule paar pala.

sinine 600x500 Small

Siis mingil perioodil tundus, et Hans saab väga ilusti hakkama ise lusikaga toidu võtmisega ning selle suhupanemisega. Küll aga ei soosinud meie majas leiduvad toidunõud tema iseseisvalt söömaõppimist. Too sektoritega kauss ei tundunud ka mõistlik nt pudru söömiseks. Et panen siis igasse auku veidi..? Uue lahenduse leidmisel sattusin Innovative Kids e-poe lehele, kus müüakse neid matte. Seal leidus selline tore kauss, mis oligi nagu kauss silikoonalusel. Ilma mingite sektoriteta. Tulevikus ideaalne supi jaoks jogurtiks jne. Kaalusin taaskord tükk aega selle ostmist, kuid suheldes Innovative Kids'i ülitoreda personaliga, otsustasin siiski selle osta ja ära proovida.

Ütleme nii, et meil leiab see 2-3 korda päevas kasutust. Olenevalt toidust. Aga kõik pudrud, nuudlid, riisid, tatrad, makaronid - kõik saavad ise söödud just sellest kausist. Ilma selleta peaksin ma alati kaussi kinni hoidma, kui Hans sööb, aga Ezpz Mini Bowl söögimatiga saame kõik koos ühel ajal süüa. Imetore! 

Mini Bowl söögimatt on valmistatud 100% toidu-klassi silikoonist. Pesta saab seda nõudepesumasinas ning samuti võib seda panna nii mikrolaineahju kui lausa praeahju (max 175 kraadi)! Matt on väga paindlik ja teda on lihtne sooja vee ja nõudepesuvahendiga puhastada. Mina kiidan seda igal juhul väga! Kel vähegi plaan laps õpetada ise sööma ning pole leidnud omale head kaussi, siis just see on see kauss, mida teil vaja on!

 MG 3621 Small

 MG 3635 Small

 MG 3641 Small

Teine asi, mida ma kaua vaagisin Innovative Kids lehelt osta, oli üks imearmas kaisuloom-öölamp. Paistis ju niiii nummi, et lausa pead lapsele ostma. Kasvõi pehme mängulooma pähe juhul, kui temast muud kasu pole. Siiski mu aju hammasrattad ragistasid jupp aega, kuni ma ostu sooritasin. 

MAX BO KATIE lifestyle 1 071917 600x500 Small

On ju täiega nunnud sõbrakesed? Lahedad pikad jäsemed ja nii pehmed!

Kuna Hansule väga kassid meeldivad, siis valisin talle selle keskmise tüübi - kass Katie. Kohe, kui paki lahti tegin, asus Hans kiisut juba kallistama! Küll aga oli minul missioon patareid sisse saada, ning kuulata, mis hääli see loom teha oskab. Nimelt käib loomadel kõhu sees krõpsuga ava taga selline ovaalne lambike, millele saab vajutada ning vastavalt seadistustele läheb siis kas lamp põlema või lisaks lambile kostub ka muusika. Valida saab kolme meloodiat - unelaulu, loodushääli või rahustavat muusikat ja seda kahel helitugevusel. Hea pluss ongi selle loomaga see, et kui valida vaid öölambi funktsioon, siis pole ohtu, et öösel laps kaisulooma kallistades või talle pihta minnes ei ärka laulu peale üles. Mitte, et kostuks valjult fanfaaride laul, aga mõni kergema unega laps võib ärgata ehk küll. Ülistan helikvaliteeti! See on müstiline, et sellise raha eest nii pisikese lambikese seest tuleb niivõrd kvaliteetne hääl! Loodushääled on tõesti nii ilusad, et jää või ise kuulama. Rahustav muusika on tõesti ilus ning unelaulud väga kaunite ja kvaiteetsete meloodiatega. Väga rahulik on olla, kui see lamp käib!

20 minutit lamp põleb ja/või muusika mängib ning siis lülitub ta ise välja. See ajalimiit on minu arvates täiesti piisav ning mulle see väga meeldib. Hansule kingiti katsikuks ka selline armas mõmmi, millel nööri tirides hakkab laul laulma, aga see nöör kerib end maksimaalselt minutiga juba sisse ja ongi vaikus. Seepärast oli selle lambiga Hansu ise magamajäämise õpetamine suhteliselt lihtne. Kuigi ta õhtuti jäi päris ilusti ise magama, oli probleemiks hommikune uinak (mida enam pole). Kaisuloom-öölamp aga aitas tal tähelepanu hajutada sellelt, et mina magamistoast väljusin ning kui alguses ta näppis seda looma kogu aeg - vajutas muudkui sisse-välja teda, siis mingil hetkel ta seda enam ei teinud.

Alguses panin ma öölambi talle voodipeatsi nurka istuma, aga kuna ta on selline rööprähkleja, siis aeles ta öö jooksul korduvalt selle otsas ja ma ise lihtsalt ärkasin pidevalt selle laulu peale üles. Niisiis ma muudkui vaikselt kiskusin seda ta külje alt öösiti ära kuniks lõpuks taipasin selle riputada voodivõre külge. Kaisuloomal on üks käpp selline, et seal on auk sees ja nii saab tal käpad üksteisest läbi panna ja sedamoodi riputada.Nii ta meil seal ripub ja laulab.

 MG 3615 Small

 MG 3617 Small

Hansul on ka sisuliselt sünnist saadik see karumõmm tal kaisus olnud ja see on talle väga kallis. Niisiis panen ma enne toast ära minekut kiisu laulma ja Hans saab oma mõmmiga kallistada. See öölamp oli meile väga kasulik ka aprilli lõpus Soomes käies. See lõi talle väga koduse atmosfääri magamiseks ning ka laevas kojusõites, kui tal ööuneaeg käes oli, panime selle talle vankrisse ning tuttav rahustav meloodia lõi kodusema tunde ja aitas laeva melus magada.

Meie puhul on sellest kaisuloom-öölambist igal juhul palju abi. Uinumised on rahulikumad ja enamus ajast iseseisvad. Kui ühel päeval seda enam magamiseks vaja pole, on ta lihtsalt armas ja turvaline kaisuloom. Soovitan! Innovative Kids kodulehelt leiate ka palju muid põnevaid asju, mis teevad elu lastega lihtsamaks. Hansul on sahtlis ka nende poest ostetud gaasivalude leevendamise padi, mida oleme isegi päris hiljuti kasutanud veel ning ka palju sõpradele laenanud. Alati on seda kiidetud. Minge vaadake, mida head ja huvitavat endale ja oma lapsele leiate! :) 

Aitäh Innovative Kids armsatele inimestele! 

 

Loetud 1629 korda
Veel selles kategoorias: « Reisimehed

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.