Saskia
Ma suren armastusest viissada korda õhtu jooksul. - Edith Piaf
Siin saate lugeda meie pere lugusid aastase poja, kolme koera ja kahe kassiga.
Reede, 21 September 2018 17:10

Kuidas teie suvi möödus?

Kirjutas
Hinda seda kirjet
(1 Hinda)

See suvi oli kõigile teadagi midagi rekordilist ja erakordset.

Ei tahaks eestlasele kombekohaselt vinguda, aga... minu jaoks oli törts liiga kuum kogu see kupatus. Kes veel ei tea, siis ülla-ülla - detsembris saab Hans suureks vennaks! Ja sel suvel olin ma nö rasedam, kui Hansu oodates, seega oli ka see kuumus palju raskemini talutav. Kindlasti inimesed, kes on kella 9-17 jahedas kontoris, nautisid selleaastast suvepuhkust sajaga, aga mina, kel aiatööd, lapsega toimetamised ning muu nipet-näpet vajasid tegemist, loivasin küll juba kell 9 hommikul bikiinides õues ühest õunapuu varjust teise. Ütleme nii, et sel suvel see pesukorv ka väga ei täitunud - mina olin hommikust õhtuni bikiinides ja Hans enamasti palja bodi väel. Vahel ka päris porgand. Talle sai ostetud ehituspoest ca viieeurone täispuhutav basseinike, kuhu ma tõin siis esialgu veidi soojemat vett toast, aga lõpuks ei viitsinud ma kuumaga seda vett tarida ja lasin otse aiavoolikust basseini täis. Hansul oli igatahes lõbu laialt - küll plätserdas ta seal niisama sees istudes, küll kastis mõne topsi või ämbri abil lilli (ja ka muru) ning vahel loopis lihtsalt kõik oma pallid ja liivakasti "tööriistad" basseini ning siis sealt jälle välja. Ise oleksin tahtnud vist sel suvel kuskil järvekaldal elada, et iga natukese aja tagant vette ronida. Aga käisime see-eest mõned korrad lihtsalt ujumas. Enamasti veehoidlas koos minu emaga, aga mõned korrad sattusime ka merre. Ütleme nii, et merevesi polnud alati just kõige soojem. Näiteks, kui minu sääremarjad kiskusid pehmeltöeldes krampi, siis Hansul oli lustimist täie raha eest. Küll käis ta seal vees uperkuuti korduvalt (minul oleks vist hing kinni olnud nii külmas vees ootamatult ülepeakaela vette kukkudes), aga tema ei teinud väljagi - lõbus oli! Üldjuhul lõppes iga veest väljatulek selle hülgelooma kisaga, sest noh, väheks jäi ju...

 MG 3515 Small

 MG 3601 Small

 MG 3573 Small

 MG 3667 Small

 MG 3912 Small

 MG 4208 Small

Magamine oli ka sellel suvel ikka täielik kunsttükk. Eriti keeruline oli hoolitseda selle eest, et laps saaks selles kuumuses oma päevase uneaja täis magatud. Esialgu magas ta paljalt vankriga õues jahedas majavarjus, vankril kõik luugid-augud avatud, et tuuleiilike pääseks läbi käima. Lõpuks otsustasin testida tubast magamist. Toas oli temperatuur keskpäevaks sisuliselt sama, mis õues, kuigi ma liigutasin magamistoa ruloosid vastavalt päikese liikumisele. Magasime nii öösel kui päeval ventilaatori kaasabil. Muud moodi see asi ei toiminud. Lõunaks tõstsin ventika Hansu voodi jalutsi juurde, et võrede vahelt õhk temani liiguks. Aga ikka oli laps higine ärgates. Õudne! Lõpuks käisime mõned korrad Eroli tööl lõuna ajal. Nimelt on neil kontorid vanas kivihoones, kus üks suur tühi ruum, milles temperatuur ca 24 kraadi - nagu külmkapp!!! Panin lapsele isegi teki peale ja lapseke magas iga kord tavapärase tunni-pooleteise asemel kolm tundi! Ise istusin selle aja tal kõrval, nokitsesin telefonis või lahendasin ristsõnu. Ütleme nii, et õues seisnud autosse oli lausa mõnus minna peale kolme tundi selles jaheduses istumist. Kuna aga kuumus kurnas mindki, siis pidime ka kodus vahepeal seda unevärki tegema, et ma saaks ka veidi sõba silmale.

Aiatöödest nii palju, et tegelikult seda ju polnudki nii palju. Põhirõhk oli kastmisel. Teadagi oli nii põuane, et murugi ei kasvanud - polnud vaja muru niita. Üks tööülesanne nimekirjast maas. Peenras kasvas mõni umbrohuraasuke ainult seal, kus oli tihedamini lilli kastetud. Mujal isegi umbrohi ei tahtnud elada. Niisiis oligi põhiline tegevus hädavajalike lillede-taimede igapäevane kastmine. Ka Hans õppis voolikust kastmise ära ja talle väga meeldis aidata lilli kasta. Mingil hetkel korjasin ma punase sõstra põõsad oma abimehega peaaegu tühjaks ja panin sügavkülma. Noh, et talvel saaks vitamiinismuutit teha! Veel saime see aasta mu ema aiast hunniku kirsse, millest osa läks samuti sügavkülma ning osa keetsin Hansule pudrumoosiks.

Selle suvega olen ma vist sellest soojusest nii läbi ligunenud, et naudin nii väga neid sügisesi ilmasid, kus kohati saab juba mütsi ja salliga ringi käia. Kohe inimlik on olla. Vihmane päev on kohe täitsa tore. Saab toas olla ja mitte midagi teha. Noh, tegelikult alati leidub lõpuks midagi teha, aga ikkagi...

Suve lõpupoole avastas Hans ka uue armastuse - liumäed. Nimelt käisime Hansu Facebooki beebigrupiga taas kokku saamas ja Hans leidis, et liumäest on kangeti tore alla lasta. Peale seda hakkas meil mõte liikuma, et võiks ehk koju ka liumäe sebida. Liivakast ja kiik juba on. Siis oleks korralik mänguplats juba koos. Mina mõtlesin muidugi, et ostame sellise plastikust titeka värgi. Eroli moto on aga "go big or go home" ja nii ta hakkaski ehitama suurt puidust mänguväljakut. Ma arvan, et pildid lisan siis, kui see on täielikult üle värvitud ja valmis, aga etteruttavalt võib öelda, et liumägi ise on umbes 1,5m pikk, seega tuli teha korralik trepp üles liumäeni. Lisaks on seal kaks kohta kiikedele - kas siis üks titekas ja minu soov - pesakiik, või üks titekas ja üks juba suurema lapse kiik. Ja kui lapsed on suuremad, no vähemalt Hans, siis tulevikus saab veel lisada sinna ronimisköie.

 MG 4530 Small

Loetud 1025 korda Viimati muudetud Reede, 21 September 2018 18:08

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.